• Facebook Social Icon

TUTKU VE SADAKAT

Marlen, Yönetim Kurulu Başkanı Mario Esposito ve Tasarım Yöneticisi Antonio Esposito tarafından 1982 yılında İtalya’da kuruldu. Marlen'in özel tasarımlı yazı enstrümanları "farklı olmak için doğar". Bunlar etkileyici sanat eserlerinin orjinal formlarından ilham alınarak, yüksek kalitede, limitli seri olarak, en iyi ustalar tarafından yapılır. Prestijli kolleksiyonlar ise şu anda dünyanın dört bir yanındaki koleksiyonerler tarafından aranan parçalar... Yirmiyedi yılı aşkın süredir devam eden, klasiği öven yenilikçi tasarımlar, dünün ve bugünün dünyasının kültürel, tarihsel, teknolojik ve sanatsal hareketlerini yansıtıyor.


Firmanın başarısı azim, ithaf etme ve çalışanları, insanları, ürünleri ile organizasyonu bir arada toplayabilmesine bağlanıyor. Firmanın dünya çapındaki pazarlama stratejisinin arkasında duran dinamik girişimci Mario Esposito, engin ticari bilgiye, pazarlama yeteneğine, kendine has ayrı bir saygınlık ve mükemmel bir insan ilişki becerisine sahip... Antonio Esposito ise, zamanın testinde ayakta kalmış, yüzyıllar boyunca Antik Yunan’ın yapı taşlarının oluşmasını destekleyen, Corinthian Capital'dan ilham alarak el yapımı eserlerini sanatsal ustalığı ile dizayn ediyor. Corinthian Capital, farklı Marlen klipslerinin yapı taşını oluşturuyor ve tekrar hayata kazandırıyor.

1/7Marlen'in bu iki yöneticisinin arkasında büyük bir kuyum ustaları takım desteği bulunuyor. Bu takım, işinde olağanüstü özeni ve zarafeti göstererek takım ruhunun nasıl bir şey olduğunu tekrar tekrar kanıtlıyor. Marlen, etkileyici eserlerini, ana fikri olan kalite ve prestiji, usta işçiliğiyle, profesyonel deneyimlerini kullanarak, hassaslık ve titizlikle ortaya çıkarıyor.

Marlen, dünyanın en özel kolleksiyonlarını üretmeye ve özel üretim teknikleri ve benzersiz yapım şekillerini sunmaya devam edecek. Marlen dünya pazarındaki yerini çok daha belirgin hale getirmek için farklı özelliklere sahip yüksek kaliteli ürünlerini ortaya çıkarmaya devam edecek.

KALİTE

"Yazmanın zevki, okumanın sonsuzluğu” sloganı firmamızın köklerine hayat kaynağını verip, kalıcı olarak Marlen'in kusursuz karakterine mührünü vurdu. Marlen’in uluslararası bilinirliği yenilikçi ve ilerlemekte olan ürün yelpazesinin bir yansıması... Örneğin, Marlen'in Cadran Solaire güneş saatli kalemi 2003’te Robb Report tarafından Best of the Best olarak seçildi. Bu kalem sadece bir sanat eseri olmamakla birlikte fiziki ve teknik açıdan da zaman ölçmeye yarayan bir enstrüman… 

Bu trend daha sonra Stylo Lunaire, Stylo Astrologie ve Northmatic Saati ile devam etti. 

Marlen şu anda 5 kıtada yüksek kaliteli kalemler ve özel saatler sunma açısından lider bir marka… 

Londra' nın Harrods'ından, Madrid' in El Corte Ingles'ine , New York'a Paris'e, Türkiye’ye, Sudi Arabistan'a, Japonya'ya ve Avusturalya'ya kadar uzanarak İtalyanın en iyi tasarım performansını yansıtan Marlen, İtalya’da Caserta yakınında küçük bir köyde üretiliyor.

KÜLTÜR VE ELEGANS

Mimari güzelliklerden, şiirsel görkemlilikten, tarihsel önemlilikten ilham alan Marlen, yazı enstrümanlarından oluşan birçok kolleksiyonunu sanatsal, kültürel ve literatürel anlamda dünyanın en bilinen büyük kişiliklerine atfetti. 

Marlen 2001 yılında Resmi G8 kalemini üretti. 2005 yılında ise Avrupa Parlemantosuna ithafen özel izinle başka bir kalem üretti. Bunun haricinde Antica Atella ise kendi tarihinden esinlenerek yarattığı bu seride kendi konuşlandıkları yerin tarihinden yola çıkarak yaptığı bir koleksiyon... Bunun ötesinde bazı önemli antik uygarlıklara ithafen Maya, Ithaca, Egizia, Antica Roma ve Atellan Tales kolleksiyonlarını da üretti.

Çok özel Marlen kalemlere sahip birçok ünlüler arasından örnek vermek gerekirse; Marlen'in konuşlandığı bölgeye ait tarihteki bir maskeden ilham alınarak üretilen Maccus serisine sahip nobel ödüllü Dario Fô, ünlü İtalyan yazar ve gaztecesi Maurizio Constanzo tarafından bir talk showda 90’ıncı yaşgünü anısına ünlü İtalyan aktör Arnoldo Foâ’ya bir Journal serisi hediye edildi. 

İtalya’nın eski Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, İtalyan Eski Cumhurbaşkanlarından Carlo Azeglio Ciampi, Sinema Yıldızı Sofia Loren ve Nobel Tıp Ödülü sahibi Rita Levi Montalcini de Marlen'e sahip kişiler arasında…

Marlen filmlerde kendisine yer edinme konusunda da başarısını kanıtladı. Japon prodüksiyon şirketi tarafından Marlen'in ürettiği kalem senaryoda kullanılmak için şeçildi ve Da Vinci’nin Şifresi adlı film için de aynı talep geldi. 

MARKA'NIN EŞSİZ SİMGELERİ VE GELENEKLERİ

Her eşsiz tasarım, ölümsüz sanatlarını ortaya koyan ustaların devrinin imajını yansıtıyor. Marlen geçmişin, bugünün ve geleceğin yaşam tarzını kombine ettiği dinamik el yapımı işçiliğinden ibaret olan lüks yazı enstrümanları ile, ayrıcalıklı yazarların "high touch” konseptini geçmişte ve günümüzde yaşatmasına imkan vermektedir.

Marlen'in tüm kalemleri el yapımı olmalarıyla dikkat çekiyor. Diğer özel teknikler ise üç boyutlu çalışma evresi, buton ile mürekkep doldurma sistemi, yanal mürekkep doldurma sistemi ki bu sistemle anahtar ya da bozuk para yardımıyla gövdenin alt kısmı çevrildiğinde kapağın konulması için bir yer çıkar. 

YENİLİKLER

Marlen, daha sonra en çok aranan yazı enstrümanları haline dönüşen limitli seri ve özel koleksiyonlarını sunmaktan mutluluk duyuyor. "Yazı Üstadları” sloganı, Marlen'in hatasız karakterini ve dayanıklı, kaliteli, muhteşem ayrıntılarla dolu, konforlu kalem üretimi hakkındaki devam eden araştırmaları temsil etmektedir.

KULLANILAN MATERYALLER

Kalemin mükemmel resmini ve hikayesini gözler önüne sermek için kullanılacak materyaller özenle seçilir. Selüloz, asetik asit (bir nevi sentetik kumaş bileşeni) ebonit, fildişi, 18 karat beyaz, sarı, pembe altın,
925 ayar gümüş, 950 ayar platin, titanyum, akrilik reçine, özel el boyaması lake, orjinal abanoz ve yabangülü ağaçları, mercanlar kullanılmaktadır.

BENZERSİZLİK

İtalya'da elde yapılan her yazı enstrümanı, farklı varyasyonlarda dolmakalem, tükenmez ve roller şeklinde üretiliyor ve uçları 18 k EF, F, MB, BB olarak firmanın işine inancını ortaya çıkarıyor. 

Böylece bir Marlen’e sahip olmanın verdiği zevkle yazı yazma eylemi yumuşak, efor gerektirmeyen ve benzersiz bir sanata dönüşüyor… 

Modeller

Marlen Kataloğunu indirmek için alttaki simgeye tıklayınız.