Antonio ve Fausto Guidolin kardeşler tarafından 1979 yılında kurulmuş olan İtalyan kalem üreticisi Signum'un adı latince “çizgi” demektir. İsmini Roma arabalarının bıraktığı izden yola çıkarak belirleyen Signum, antik çağlardan bugüne ve geleceğe çizginin ve yazının serüvenini hatırlatır. Logosunda ve tasarımlarında yer alan Antik Roma tekerleği sembolü, markanın adına gönderme yaparken; aynı zamanda her bir Signum ürününün değerli ve eşsiz olduğunu simgeler. Tutku, özveri ve iş birliğini prensip edinen Signum; Antonio ve ailesinin kuruluşundan bu yana İtalyan stilini mükemmellikle bütünleştirmeyi biricik ilkesi olarak görmektedir.Bu yüzdendir ki tüm yazı araçları ömür boyu garanti altındadır.

 

Yapım Aşamaları:

 

  Tek tek çeşitli CNC makinelerinde şekil verilerek ortaya çıkartılan yüzde yüz doğal reçine parçaları İtalyan estetik bakış açısı ile itinayla biraraya getiriliyor.Üretimde kullanılan reçinelerin kalitesi hem ne kadar dayanıklı olduğunu hemde ne kadar eşsiz olduğunun kanıtı oluyor.

Parlatma işlemi son aşamasına geldiğinde ortaya çıkan gövde ve kapak parçalarının rodyum,atın veya koyu altın kaplanarak oluşturulan metal aksamları ile tamamlanması sonuçu eşsiz bir yazı aletine dönüşen kalemimiz çok uzun yıllar zevkle kullanılacak bir sanat eseri halindedir.Sanatçının ellerinde hakettiği yeri almak için sabırsızlanır.

Koleksiyonlar