Napkin® 2007 yılında İtalya’da kurulmuş genç bir şirket olmasına rağmen Romagna’daki merkezi ile İtalya’da ve dünyada geniş bir satış ağı kurmuştur. Napkin® akıllardaki bir innovatif fikir ile kurulmuş , böylece yeni pazarlar yaratmış ve yeni konseptler icat etmiştir. Napkın için başından beri yenilik , innovasyon ve farklı bir konsept zorunluluktur. Bu strateji doğrultusunda eşsiz İtalyan tasarımını da kullanarak yenilik ve zerafeti barındıran yeni modeller yaratmıştır, modelleri İtalyan dizaynının tüm özelliklerini , stilini , güçlü yeniliklerini ve zerafetini barındırır.

      Napkin® geniş AR-GE çalışmaları ile yüksek kalite düzeyini korumayı ve aynı zamanda geliştirmeyi hedeflemektedir. Bunun için de tasarım okulları ve bağımsız tasarımcılar ile işbirliği yapmaktadır. Napkin® Forever bu çalışmalardaki en özel ve tüm söylenenleri içinde barındıran bir projedir.

      Napkin® Forever limitsiz bir yazı gerecidir. İlhamını Leonarda da Vinci’nin kullanmış olduğu eski bir yazım tekniğinden almış Sergio Mori’nin dizaynı olan projenin en önemli özelliği ucundaki Etergraph® adı verilen metal alaşımdır. Ortaçağda Leonarda da Vinci ve diğer ustaların kullanmış olduğu bu eski tekniğe Silverpoint adı da verilir. Gümüş ,tebeşir ve yapıştırıcının bileşiminden oluşan Silverpoint kurşun kalem efekti verir. Napkin® bu eski tekniği çok büyük oranda geliştirmiş ve normal bir kağıda yazacak hale getirmiştir. Pratik olarak yazmak oksidasyon sürecidir. Metal ve kağıdın üzerinde ucun temas ettiği yerlerde mikroskobik çizikler oluşturan bir özelliğe sahiptir. Bu yazı gereci hiçbir kalemle karşılaştırılamaz. Etergraph® çok sert bir malzeme olduğu için çok zor ve yavaş ısınır ve olağanüstü koşullarda yazabilir. Örneğin suyun altında , O °C sıcaklığın altında , yerçekimsiz ortamlarda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Sergio Mori dışında , Napkin®’in son tasarımcısı Pininfarina olmuştur. 85 yıllık bu firma dünyanın en iyi tanıdığı Ferrari otomobilinin tasarımını yapmıştır. Pininfarina Napkın’in AR-GE ekibi ile birlikte Forever Pininfarina Cambiano yu ortaya çıkarmış , 2012 yılında adaşı olan aracın hızından , oluşturduğu yarışçı duygusundan ilham alan ceviz ağacı ve metalin birlikte kullanımı ile romantik , başarılı ve gerçekten inanılmaz bu kalem ile birlikte birçok proje geliştirilmeye devam edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ürünler

Çok Yakında